Afad'ta bu hafta

Değerli Üyelerimiz, 

Birleşmiş Milletler tarafından 1977 yılından beri 8 Mart her yıl Dünya Kadınlar Günü olarak anılmaktadır. 
Dünya Kadınlar Günü olarak anılmasına neden olan gün, 8 mart 1857 tarihinde, ABD’nin New York şehrinde, tekstil işçilerinin 16 saatlik uzun çalışma saati, düşük ücret ve insanlık dışı çalışma koşulları nedeniyle greve giden kadın işçilerin çıkarılan yangında öldükleri gündür.
8 Mart, yıllar içerisinde, kadınların gerçek birey olmalarının, sosyal, ekonomik ve politik olarak eşit olma mücadelesinin sembol günü olmuştur. 

Bu amaçla, 2014 yılından bu yana, her yıl, Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) 8 mart gününe denk gelen hafta sonunda bir fotoğraf sergisiyle bu çabaya destek olmaktadır.
Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle açılacak sergimiz, bu yıl 9 Mart Cumartesi günü saat 18:30’da Dernek Merkezimizde kokteyl eşliğinde açılacaktır. 

Sergimiz;
Aslı Aktamış KINALI, Ayfer AKGÜL, Ayfer KARATAŞ, Aygül KURT, Ayşe Serap DENİZ, B. Ayşenur AKKOYUNLU, Berrin HIZ, Berrin KALLECİ, Durdane ATEŞ, Emel KARABOĞA, Esra ERSOY, Fatoş İNKAYA, Günaydın GÜNDEŞ, Hale ESİMEK, Huriye CİNGÖZ, İrem KARDEŞ, Itır ÇALIK, Lale AŞAN, Naz İLHAN, Nuray GÜZELER, Nuray YILMAZ, Özlem DAĞLI, Pelin BAĞIR, Pelin SEYREK, Saadet MACİT, Sakine TÜRKSAL, Segah EKER, Semiha DOSTLAR, Şengül METE, Tuba ALGAN, Yasemin ÖZER, Zeynep F. ALANYALIOĞLU
arkadaşlarımızın fotoğraflarından oluşacaktır.

Küratör : Özlem DAĞLI

Ana Sponsor : Serhat Fotoğrafçılık
Sponsorlar : Bayram ATEŞ-Mesut SERİN

Tüm Fotoğrafseverleri ve Kadın Hakları savunucularını bu sergiye bekliyoruz.

Afad yonetim