İbrahim Şan YÖDEK - AFIAP

Üye No: 369Üyelik Tarihi: 12/06/2010

Otobiyografi

1958 de Adana’da doğdu. Makine-Motor Y.O. mezuniyeti sonrası Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

AFAD (Afad Fotoğraf Amatörleri Derneği) eğitimleri sonrası tamamlanan farklı atölyelerin ardından 2010 da AFAD  üyesi oldu ve çeşitli uluslararası yarışmalardan alınan başarılarla 2012 de FIAP tarafından AFIAP unvanı verildi. 2015 de Anadolu Üniversitesi Ön Lisans programı Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü tamamladı.

 2014 den itibaren AFAD yarışmalarında yönetimin verdiği görevleri üstlendi. 2015 de AFAD çatısında ‘’ney di ney’’ fotoğraf gösterisini sundu. 2015-2019 yıllarında AFAD İleri Teknik 2.kur gruplarının Proje Yöneticiliğini üstlenip sergiledi.

 Bu yıllar da Proje Yöneticiliğini yaptığı fotoğraf sergisi ‘’minimal-izm’’, ‘’kent ve yaşam’’ ın gösterisini ve 13.Sami Güner Kupası 1.tur başarı alan '’göz ardı’’ ile AFAD 13 kare 4.Ulusal Fotoğraf Gösteri yarışmasında Özgen Özgenal Özel Ödüllü kişisel fotoğraf gösterisi ‘’açılın kapılar’’ ı AFAD'nin 2018 40.yıl etkinliğinde sundu.

TFSF nin 2018 yılında açmış olduğu Memleketimden Görsel Hikâyeler (MGH) projesinde ‘’lagün parmaklıkları’’ adlı emek hikâyesi temayı tamamladı. Aynı isim altında (lagün parmaklıkları) fotoğraf gösteri çalışması 14.Sami Güner Kupası 1.tur başarısı aldı.

Gerçek anlamda fotoğraf ve resim birbirinden ayrı iki görsel sanat olarak varlığını kabul ettirmiş olsa da,  tüm sanatlar birbiriyle ilişki içinde, araç farklı olsa da özde amaç tekdir anlayışıyla çalışmalarını sürdürmekte olup, Adana Kültür Derneği ve AFAD üyesidir.                        

                       


Portfolyo