Başkan'ın Mesajı

#NERDE KALMIŞTIK?

Saygıdeğer dostlarımız,
Sevgili arkadaşlarımız,

Derneğimizde sizin de bildiğiniz gibi bir nöbet değişimi yaşadık. Her dernekte olduğu gibi bir bayrak yarışı her zaman olmuştur ve olması da normaldir. Her zaman her iş, hele hele sanat pek görüldüğü gibi kolay değildir, sanatta hiçbir zaman iki kere iki dört etmez. Bir sanat derneğini yönetmek, diğer başka bir sosyal derneklere hiç benzemez, hele bu Afad’sa, bu iş daha da zor. Her gün iş çıkışı uğrayıp ” Ne var? Ne Yok” la dernek yönetmek mümkün değildir. Her şey çok göreceli ve doğruları farklı olunca bu iş göründüğü gibi hiç değil…

Hata yapmamanın tek yol hiçbir şey yapmamaktır, iş yapan, kaygı duyan, bir şeyler yapan insan hata yapabilir ve yapar da. Şu dernekte herkesin “Daha iyiyi nasıl yapabilirim” kaygısı içinde olduğundan eminim, ama bütün ayrıntı o daha iyide, çok büyük emeklerle ortaya koyduğunuz bir çalışma kabul görmeye biliyor, bu hayal kırıklıkları sizleri yormaz umarım. Geçtiğimiz dönem bu zorlukları bilerek, bayrak yarışına aday olup, dernek yönetimini iki yıl süreyle üstlenen Yönetim Kurulu üyelerine, ders veren arkadaşlara ve kısaca emeği geçen herkese yönetimim adına çok teşekkür ederim.

Yeni bir çağdayız, iletişimin çok hızlı olduğu bir dönem yaşıyoruz, yaptığımız her benzeşim olayı bir kaç saatte ortaya çıkıyor. Dünyanın diğer ucundaki bir çalışma birkaç saatte elimize ulaşıyor, sanatta etkileşim gayet doğaldır, farkında olmadan da yapacağımız bazı etkileşimler olacaktır, her çağda bu olmuştur, Rönesans’ta bile sanatçılar birbirinden etkilenmiştir. Burada erdemlilik, hatayı kabul edip “Yeni neler yapa bilirim” in kaygısını duymaktır.

İçinde bulunduğumuz dönemde işimizin çok zor olduğunu biliyoruz. Dernek yeri almak için gelir getirecek işler yapmak zorundayız, bunun yanında sanattan ve Afad kişiliğinden ödün vermemek zorundayız ve çıtayı bir basamakta olsa yukarı çekmek zorundayız. Projelerde, atölyelerde ve derslerde üyelerimizin yanı başımızda olacağına inanıyoruz. Sevginin, barışın ve dürüstlüğün her daim kazanacağına eminiz.

Dostlar, bizler her zaman sizlerin yanındayız, peşin hükümlü kesinlikle değiliz, sanat adına güzel bir şeyler yapacaksak hep beraber yapacağımıza inanıyor, başarılarla dolu yeni bir sezon diliyoruz.

 

Sevgi ve Saygıyla...
Tahsin SEZER
Afad Başkanı